Шоу Басте против Болоње

27. фебруара 2012. in Sport, Фудбал

Наводи се да су мечеве недељног програма 25. кола Серије А обележили победа Наполија од 1:0 над Интером чија се агонија наставила, али и одлична партија Душана Басте који је дао гол и имао асистенцију у тријумфу Удинезеа од 3:1 на гостовању Болоњи.

Наполи

Наполи

Интер је први припретио пред ватреном наполитанском публиком, и то преко бившег капитена репрезентације Србије Дејана Станковића који је играо до 66. минута, али осим тог и ударца Снајдера из слободњака екипа Клаудија Ранијерија и није баш представљала велику опасност по гол домаћих.

Са друге стране, и Наполију је требало нешто мало више времена од уобичајеног да почне да намеће свој ритам, па је у првом полувремену најопаснији био шут Каванија – раменом.

Но, други део меча био је далеко бурнији. У 59. минуту Џемаили је одузео лопту Милиту, разменио дупли пас са Каванијем а онда асистирао Лавецију који је рутински постигао гол за вођство Наполија.

Ипак, стрепела је у финишу екипа Валтер Мацарија, јер је од 79. минута играла без искљученог Аронике, али ни то није спречило нови неуспех Интера. Његов тренер Ранијери по свој прилици броји последње дане на овом радном месту, а да је Пацини у последњим тренуцима искористио зицер, вероватно би се макар мало лакше дисало у табору “неро-азура”.

Баста

Баста

За разлику од Станковића, који је са саиграчима доживео још један нежељени резултат, Душан Баста има итекако разлога за славље.

Српски репрезентативац је лепим слаломом по десној страни и голом после проласка покрај два чувара крунисао своју добру игру у победи Удинезеа на гостовању Болоњи од 3:1.
Бастин гол био је за увећања вођства на 2:0, а када је Болоња узвратила преко Конеао и припретила да у последњих девет минута може и до изједначења, српски интернационалац је у финишу асистирао Флоресу за коначни резултат и нови тријумф трећепласиране екипе Серија А.

Исти број бодова као и Удинезе има и Лацио који је голом Мирослава Клосеа савладао са 1:0 Фиорентину за коју је Настасић одиграо читав меч, а Љајић прво полувреме.

Денис

Денис

Рома је наставила да игра по систему топло-хладно и да се игра са живцима навијача. Није им помогло ни што је нападач Фабио Борини наставио голгетерску серију, пошто су фудбалери Аталанте били веома расположени те су их декласирали са 4:1, а у томе су им у многоме помогли и Пабло Освалдо и Марко Касети.

Нападач тима из италијанске престонице је 54. минуту зарадио директан црвени картон, да би осам минута пре краја на хлађење морао и Касети.

Мрежу несрећног Стекелнбурга начео је Марилунго после 10 минута игре, да би до краја Херман Денис уписао хет-трик и заокружио дебакл „вучице“.

Победу истим резултатом уписала је Сијена против Палерма и тако најавила бег из опасне зоне. На голу тима из Тоскане није било Жељка Бркића и на почетку се чинило да ће Сицилијанци до тријумфа јер су повели први повели, али су се Терзи, Богдани, Росетини и Бриенца побринули за преокрет. Посао им је олакшао и Балзарети пошто је искључен већ у првом минуту.

Некадашњи везиста Партизана Никола Гулан коначно је добио прилику да заигра за Кјево (10 минута) у минималној победи над Ћезеном, која је играла са десеторицом од 56. минута. Гулан би у наредних шест месеци, колико траје позајмица, могао да игра у континутету после дужег времена.

Новара Ивана Радовановића поражена је 3:1 на гостовању Катанији, док је Леће, за који је Ненад Томовић одиграо цео меч, славио резултатом 2:1 против Каљарија на Сардинији, а домаћи су пред крај остали без Канинија који је тако комплетирао „црвену“ недељу на „чизми“.